אירועים

שיח גלריה בתערוכה של איתן בן משה "ויפגע"

האירוע ייחל בעוד:
על האירוע:

מוזמנים למפגש ושיח גלריה עם האמן איתן בן משה בתערוכה שלו "ויפגע".

 

על התערוכה :

תערוכת היחיד של איתן בן-משה מתרחשת בשני מרחבים, שהקשרים ביניהם רבים ומסובכים והם מפתח לקיומו ולהתפתחותו של המרכז לאמנות עכשווית בערד. במהלך השנים האחרונות, האמן שהה בעיר פעמים רבות, כשהוא מקדיש את זמנו לשיטוט, צילום ורישום, ולמפגשים מקריים עם אדם ועם סביבה. תהליך זה הוליד פסל חוץ חדש בשם Stargate, המוצב באזור טיילת מואב, בסמוך לדרך שמובילה למצפור גרני ואל המדבר שממזרח לעיר. בתערוכה בגלריה מוצג תיעוד של הפסל ועבודות נוספות של האמן, שממקמות את הפסל בתוך גוף העבודות שלו ומרחיבות את משמעויותיו.

בן-משה נודע, בין השאר, בפסלי החוץ שלו - המוזמנים והבלתי-מוזמנים. הפסל החדש מפגיש את הפרקטיקה, האסתטיקה והאתיקה שלו כאמן עכשווי עם אלה של פיסול החוצות המונומנטלי בברזל ובבטון, שנוצר בערד ובסביבתה החל משנות השישים של המאה הקודמת. מלבד פסלו הידוע של יגאל תומרקין במצפור ערד, חשוב לציין גם את פסל הפלדה האדום של ישראל הדני ברכס כידוד, "שער אל המדבר", אחד מסדרה של פסלי "שערים" שהקים האמן בערים שונות בארץ ומחוצה לה.

פסלו של בן משה אף הוא שער, אולם כבר כותרתו ממקמת אותנו במחוזות בדיוניים, חלליים, חייזריים. "שער הכוכבים" הזה הוא שילוב ייחודי של מטאפיזיקה ומיסטיקה עכשוויות עם אתיקה וחומרים שהם רק מהעולם הזה: מסונתזים, מלאכותיים, מתחזים. הפסל הזה לא מנפח חזה אל מול מרחב ריק או אוטופי, אלא מייצר רגע אחד של נוכחות במרחב פצוע, דרוך ומלא חיים.

בתערוכה מוצגות עבודות מן הסדרה "ערי פנטזמגוריה": קולאז'ים דיגיטליים מטופלים, שנראים במבט ראשון כמו מפות כוכבים. למעשה, אלה תמונות שהאמן מצא ברשת והרכיב יחד: תצלומים של צלמים חובבים מערים מאוכלסות בצפיפות כמו בייג'ינג, מוסקבה ושאנגחאי. על אף שהערים הצפופות רחוקות שנות אור מגרמי השמיים, הן מתגלות בעולם הדיגיטלי כגלקסיות ארציות או מפות קוסמיות, שהקולאז' מייצר בהן שערים ופתחים חדשים.

 

איתן בן-משה (נ. 1971) חי ועובד בתל אביב. הוא בוגר לימודי ההמשך באמנות של אקדמיה בצלאל ומרצה בבצלאל ובמכללת שנקר. הוא פועל בפיסול, מיצב, מדיה דיגיטלית ווידיאו, ועבודותיו מוצגות בתערוכות רבות ברחבי העולם. במהלך השנים, יצר בן משה מספר עבודות סביבה מוזמנות במקומות שונים בישראל, וכן הציב פסלי חוץ בלתי-מוזמנים במהלכי גרילה

לחצו למילוי פרטים וקבלת מידע נוסף:
שם: מייל:
טל: